خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی

ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور کلیه اعضاء در روز چهارشنبه ۲۱/۸/۱۳۹۳ ساعت ۳۰/۸ صبح در مکان دفتر امام جمعه شهرستان برگزار گردید.درابتدا جلسه با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد.
سپس آقای ملک محمدی ریاست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و دبیر شورا ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه و توضیحاتی راجع به مصوبات جلسه قبل و دستور جلسه ، عنوان کردند : شورای فرهنگ عمومی بالاترین مرجع تصمیم گیری در مسائل فرهنگی شهرستان است و اعضای آن هم از عالی ترین مدیران و شخصیتهای فرهیخته ای هستند که توانایی هدایت فرهنگ آن شهرستان را دارند و مهمترین شاخصه و منزلت آن به این است که در رأس آن مقام عالی دینی و مذهبی شهر یعنی امام جمعه قرار دارد .
ایشان اضافه کردند : این شورا همانند چراغی است که می تواند برای مردم و مسئولین راه را از بیراهه مشخص کند و انشاالله بتوانیم تصمیم گیری و مصوبات خوبی را در راستای تحقق شعار سال داشته باشیم.
سپس حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ربانی امام جمعه ، ضمن آرزوی قبولی عزاداری تمامی دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) اظهار داشتند محرم ماه حماسه ، شجاعت ، جوانمردی ، ماه ظلم ستیزی و مبارزه با ذلت است.
امام حسین(ع) و یاران با وفایشان مصداق واقعی آگاهی ، ایمان ، شجاعت و فداکاری بودند چه آن هایی که در رکابش به فیض شهادت رسیدند و چه آن هایی که پیش از عاشورا شهید شدند
ایشان همچنین بیان داشتند مصائب امام حسین(ع) و اهل بیتش در این راه آنقدر عظیم و جانسوز بوده است که اگر همه ایام محرم از آن گفته شود باز هم نمی توان حق مطلب را به درستی ادا کرد .لذا باید همت کنیم تا این عزاداری ها طبق سنت رسول الله و ائمه انجام شود و خرافات را از آنها دور کنیم.
در ادامه جناب آقای سجادی فرماندار سخنانی پیرامون موضوع مورد بحث در جلسه بیان نمودند.
ایشان عنوان نمودند : باید از فرهنگ محرم و صفر برای اصلاح فرهنگ جامعه نهایت استفاده را ببریم چون محرم و صفر یک حرکت عظیم فرهنگی و مذهبی برای مقابله با تهاجم فرهنگی و ضد مذهبی دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی است.
ایشان پیشنهاد برگزاری مراسم عزاداری به صورت یکپارچه توسط همه هیئت های عزاداری در میدان اصلی شهر و پخش زنده مراسم توسط شبکه تلویزیونی آفتاب را ارائه نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =