خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

برگزاری نشست خوشنویسی با حضور چهره ماندگار هنر خوشنویسی ایران استاد کابلی

نشست خوشنویسی، در روز جمعه ۱۴ شهریور ماه با حضور چهره ماندگار هنر خوشنویسی ایران استاد یدالله کابلی خوانساری ، استاد محمد حیدری ، استاد صغری حسینی ، دکتر امیرساسان مصطفوی ، دکتر سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار ، ریاست شورای شهر و تنی چند از روسای شعبات انجمن ها و هنرمندان خوشنویس از شهرهای دلیجان ، خوانسار ، خمین ، ازنا ، دورود و هنرجویان آموزشگاه ساقی ، و هنرمندان خوشنویس شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
پس از عرض خیرمقدم توسط رئیس شورای شهر آقای علیمحمد ، استاد کابلی به بیان سخنانی چند پرداختند. استاد ” یدالله کابلی ” در این نشست، خوشنویسی را هنر نوشتن همراه با خلق زیبایی خوانده و افزودند : خوشنویسی تقریبا در تمام کشورها به چشم می‌خورد ، اما بنا به گفته شرق شناسان ، ایران مظهر هنر خوشنویسی می باشند.

ایشان اضافه کردند : توجه به همه ابزارهای هنری مانند انتخاب نوع شعر ، ابزار و ادوات نوشتن ، قالب و فرم متناسب ، اجرای صحیح و درست کلمات از اصول اولیه خلق اثری هنری می باشد.

ایشان در ادامه به چهره شاخص خوشنویسی محلات شیخ زین العابدین محلاتی اشاره نمودند و قول دادند که در همایش بزرگداشت مقام شامخ هنرمند فقید حتما حضور یابند.

استاد با عنایت به حضور بانوان در فعالیت های هنری به ویژه خوشنویسی عنوان نمودند: دو سوم اعضای رسمی انجمن خوشنویسان ایران را بانوان تشکیل داده اند.

همچنین از این که ریاست شعبه انجمن محلات و خوانسار به عهده بانوان قراردارد ابراز خرسندی نمودند.در ادامه استاد محمد حیدری نیز ضمن تقدیر از مهمان نوازی مردم محلات اشاره به جایگاه خوشنویسی در ایران وجهان نمودند. استاد تشکیل کارگروهی متشکل از شهرداری ، فرمانداری ، شورای شهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت بزرگداشت شیخ زین العابدین محلاتی ضروری دانسته و قول همکاری و حضور در کارگروه مذکور را دادند. استاد مصطفوی نیز در مورد هنر نقاشیخط توضیحاتی ارائه نمودند.

ایشان نوآوری در زمینه مواد ، بافت ، مبانی رنگ و تکنیک های اجرا را جهت خلق هنر بسیار مهم دانسته و عنوان نمودند : من به سهم خودم حاضرم تجربیات خود را به صورت کارگاهی در اختیار علاقمندان شهرستان بگذارم.

در پایان آقای ملک محمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشکر از حضور کلیه اساتید و هنرمندان به ویژه سرکار خانم مقدسی مدیر آموزشگاه ساقی خواستار ادامه این نشست ها و ارتباطات صمیمانه جهت بهبود کیفیت در آموزش هنری شدند.

در این نشست همجنین کلیه هنرمندان مسائل و مشکلات خود را در رابطه با آموزش و راهکارهایی که باعث رشد و توسعه هنر خوشنویسی می باشد را عنوان نموده به بحث و تبادل نظر پیرامون آن پرداختند.هدف اصلی برگزاری این نشست آشنایی هنرجویان انجمن خوشنویسان محلات با پیشکسوتان و اساتید این عرصه و الهام گرفتن از ایده ها و تجربیات اساتید بود.

تعامل هنرجویان این عرصه هنری با اساتید و پیشکسوتان بسیار مهم و ضروری می باشد و برگزاری نشست های تخصصی با حضور اساتید ، موجب رشد و توسعه عملکرد هنرجویان، مبادله فرهنگ ، دانش ، شکوفایی خلاقیت و توانایی های هنرمندان می گردد.

3930614 (1) 3930614 (2) 3930614 (3) 3930614 (5) 3930614 (7) 3930614 (8) 3930614 (9)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =