خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

نشست خوشنویسی و ادبی آه دل

نشست خوشنویسی ادبی ” آه دل ” مصادف با هفته ی بسیج و ایام محرم حسینی در روز پنج شنبه مورخ ۷/۹/۱۳۹۲ ساعت ۳۰/۱۴ در محل کتابخانه عمومی علامه طباطبائی با حضور استاد گرانقدر جناب آقای احمد عبدالرضایی ،جناب آقای قاسمی معاونت محترم فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، جناب آقای صادقی ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دلیجان ،اساتید و هنرمندان انجمن خوشنویسی بسیج هنرمندان استان قم ، جمعی از ادیبان و خوش نویسان و اعضای انجمن ادبی آوای ارغنون شهرستان محلات برگزار گردید.
این برنامه با همت و مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، بسیج هنرمندان استان قم ،انجمن خوشنویسان شعبه محلات، انجمن ادبی آوای ارغنون و بسیج هنرمندان شهرستان محلات برگزار گردید.
در آغاز پس از گوش سپردن به آیاتی چند از کلام الله مجید ربانی ، جناب آقای ملک محمدی ضمن عرض خیر مقدم خدمت اساتید و مهمان به تشریح فلسفه هنرو تجلیل از جایگاه خوش نویسان و هنرمندان پرداختند سپس شاعران و ادیبان شهرستان محلات به شعر خوانی و جمعی از کاتبان و خوش نویسان به بداهه نویسی پرداخته و پس ازشعرخوانی استاد فرهیخته جناب استاد عبدالرضایی به ایراد سخرانی پرداختند.
ایشان در خصوص سیر تحول خوش نویسی و ابداع خطوط گوناگون و همچنین خدمات ایرانیان و توجه آنان به امر کتابت قرآن سخن گفتند ، سپس از ابن مقله بیضاوی شیرازی سخن به میان آمد که چگونه توانست از خط کوفی خط نسخ را پدید آورد و این که روح تنوع طلب و زیبا پسند ایرانی به خطوط شش گانه هم بسنده نکرده و در طول زمان خطوط دیگری از قبیل تعلیق ، نستعلیق و شکسته نستعلیق را پدید آورد.
استاد عبدالرضایی همچنین اشاراتی به شاعران خوش نویس از جمله صائب تبریزی و وصال شیرازی داشتند و نمونه ابیاتی ار آنان که در آن به توصیف قلم پرداخته شده را برای حاضران خواندند که مورد استقبال قابل توجهی قرار گرفت.
پس از سخنرانی استاد ، مداح اهل بیت و شاعر آئینی انجمن ادبی آوای ارغنون یکی از سروده های خویش در رثای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را با صدای سوز ناک و حزن انگیزی قرائت نمودند.
در پایان هم با اهدای لوح سپاس و هدایا به رسم یاد بود ، ازکاتبان وادیبان محترم تقدیر به عمل آمد.

3920907 (2) 3920907 (3) 3920907 (4) 3920907 (6) 3920907 (7) 3920907 (8) 3920907 (9)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 7 =