خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

برگزاری کارگاه ساخت برگه ابر و باد

اولین کارگاه آموزشی «ساخت کاغذ ابر و باد» با حضور استاد بهزاد قربانی و با همکاری انجمن خوشنویسان شهرستان محلات، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محلات، آموزشگاه آزاد خوشنویسی مشاهیر و مدیریت خانه معمار در آموزشگاه خانه معمار شهرستان محلات برگزار گردید.
در آغاز این کارگاه پس از خوشامد گویی به تمام حاضرین بویژه استاد بهزاد قربانی ، استاد محمدعلی قربانی و آقای مهدی ملک محمدی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ،استاد ضمن معرفی تاریخچه این هنر در ایران اذعان کرد که ابر و باد سازی علاوه بر قدمت چندصد ساله از جمله هنر هایی است که ویژه ایرانیان است.ایشان در ادامه به معرفی مواد اولیه و رنگهایی که در این هنر استفاده می شود پرداختند. سپس نوبت به کارگاه عملی رسید که استاد گوشه ای از تجارب چندین ساله خویش را به معرض نمایش گذارد که تحسین همگان را بر انگیخت و این بیت زیبای حافظ در حافظه ی تمامی حاضران نقش بست:
« خیز تا بر کلک آن نقاش جان افشان کنیم کاین همه نقش عجب در گردش پرگار داشت»
در ادامه نوبت به حاضرین در کارگاه رسید که آنان نیز به کسب تجربه بپردازند و استاد مهربانانه تذکرات لازم را گوشزد می نمودند و استاد محمدعلی قربانی نیز بنا به درخواست حاضرین چند کاغذ ابر و باد ساختند که مورد تشویق قرار گرفتند. در پایان هرکدام از شرکت کنندگان کاغذی ابر و بادی را به عنوان هدیه از دست مبارک استاد قربانی دریافت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 13 =