خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

برگزاری شب شعر و داستان با حضور دکتر علیرضا فولادی

شب شعر و داستان به مناسبت ماه نزول قرآن ، رمضان در روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۴/۴/۲۴ ساعت ۱۸/۳۰ در مکان پژوهشکده گل و گیاهان زینتی برگزار گردید.

این برنامه با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن ادبی آوای ارغنون و با حضور اعضای انحمن ادبی شهرستان دلیجان ، شعرای قم و مهمان ویژه جناب آقای دکتر علیرضا فولادی (مبتکر قالب سه گانی در شعر معاصر) همراه با ضیافت افطاری انجام شد .

هدف از برگزاری این مراسم ، ترویج و تعمیق آموزه های ادبی ، نشر و توسعه شعر و ادبیات ، شناسایی استعدادهای درخشان در هنر نویسندگی و ارتقاء بخشیدن به غنای ادبی در فضای رقابتی سالم است.

در قسمت اول برنامه شاعران مهمان و شهرستان به قرائت سروده های خود با موضوع ماه مبارک رمضان ، قرآن و شعر آزاد پرداختند.

در ادامه آقای ملک محمدی ضمن عرض خیرمقدم به مهمان ویژه جناب دکترفولادی و شاعران مهمان وشهرستان ، سخنانی پیرامون شعر و اهمیت آن عنوان کردند.

ایشان ضمن تاکید بر برگزاری این نشست ها اظهار داشتند این گردهمایی ها باعث ارتقای سطح فرهنگی جامعه میشود.شعر مثل یک پنجره است که درون و روح انسان را صیقل می دهد و شعرا نقش مهم و مؤثری در فرهنگ‌سازی دارند .

ایشان افزودند شعر از گنجینه‌های ارزشمند ادب فارسی است‌ و مادامی ارزش دارد که برای دین و ملت باشد و انسان را به معرفت نزدیک کند، لذا چنین شعری کهنه نمی‌شود. سپس شعر کوتاهی از سروده های خود را قرائت کردند.

در ادامه دکتر فولادی نیز ضمن ابراز خوشنودی از حضور در چنین محفلی ، مطالبی کوتاه پیرامون قالب شعر سه گانی بیان کرده چند سه گانی و یک غزل از سروده های خود را قرائت کردند.

اجرای آواز سنتی یکی از شاعران در ادامه حال و هوای خاصی به مراسم داد.

در قسمت دوم برنامه دوستان نویسنده داستان های کوتاه خود را قرائت کردند.

آقای تورج بخشایشی رئیس انجمن ادبی ضمن شعرخوانی از سیاست ها و برنامه های فصل جدید انجمن سخن گفته خواستار تعامل با سایر انجمن ها جهت تبدیل این منطقه به قطب ادبی متمایز در کشور شدند.

در پایان از شعرای برتر این نشست با اهدای لوح سپاس و هدیه تقدیر به عمل آمد.

پس از پایان شعرخوانی با ضیافت افطاری از شرکت کنندگان پذیرایی به عمل آمد.

در انتها و بعد از صرف شام یکی از اساتید واحد موسیقی اداره شهرستان با اجرای چند قطعه موسیقی سنتی با ساز سنتور و همخوانی یکی از شاعران ، شبی دلنشین و خاطره انگیز را برای دوستداران هنر رقم زد.

3940424 (5) 3940424 (3) 3940424 (4) 3940424 (6) 3940424 (2) 3940424 (1)

3940424 (7)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =