خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

فضیلت زیارت امام حسین علیه السلام

امام صادق:روز قیامت همه آرزو می‌کنند کاش از زوار حسین‌(ع) بودند

عبد اللَّه طحّان گفت: شنیدم از امام صادق‌(ع)که پیوسته مى ‏فرمودند: هیچ‌کس نیست در روز قیامت مگر اینکه آرزو می‌کند، ای کاش از زوّار امام حسین(ع) باشد. و این به علت دیدن شدت برخورد کریمانه خداوند متعال با با زوٌار حسین‌(ع) است.(کامل‌الزیارات ص:۱۳۵)

امام صادق(ع):درخواست همه پیامبران برای زیارت اباعبدالله علیه‌السلام

حسن بن محبوب از اسحق بن عمّار روایت کرده که از امام صادق علیه السّلام شنیدم که مى‏ فرمودند:هیچ پیغمبرى در آسمان‏ها و زمین نیست مگر آنکه از خداوند متعال درخواست دارند که به ایشان اجازه داده شود تا حضرت حسین بن على علیهما السّلام را زیارت کنند؛لذا گروهی از آسمان فرود آمده و به زیارت آن حضرت رفته و گروهى پس از زیارت به آسمان مى‏روند.[کامل الزیارات، ص: ۱۱۱]

از امام صادق علیه السلام روایت شده است که خداوند به حاملان عرش و ملائکه مقرب به واسطه زائران آن حضرت فخر مى فروشد و مى فرماید: آیا نمى بینید که زائران قبر حسین با اشتیاق و علاقه به سوى او مى آیند.?

زائر حسین علیه السلام در زمره کسانى است که خداوند با نظر رحمت به آنها مى نگرد.

زائر حسین ، مساعد و یار و یاور زهراء سلام الله علیها است ، زیرا آن حضرت هر روز حسین علیه السلام را زیارت مى کند.

سیما، گونه ، چشم و قلب زائر حسین علیه السلام مورد دعاى امام صادق علیه السلام است . آن حضرت در حال سجده با چشم گریان دعا مى فرمود و به درگاه خدا عرض ‍ مى کرد: خدایا! بر آن چهره هایى که بر قبر ابى عبدالله نهاده شده رحم کن ، و بر آن چشم هایى که اشک آنها جارى است رحم کن ؛ و بر آن دل هایى که بى تابى کردند و سوختند رحمت بفرست و بر آن ناله هایى که به خاطر ما بود، رحم کن .

زائر حسین علیه السلام ، امانت امام صادق علیه السلام نزد خداوند است ؛ زیرا آن حضرت بارها مى گفت : خدایا! من این بدن ها را نزد تو به امانت مى سپارم تا اینکه بر حوض ‍ هنگام تشنگى آنها را باز پس دهى .آن طور که در روایات آمده ، زائر حسین علیه السلام ، زائر خدا و پیامبر خدا است .

در روز قیامت هر کس در هر مقام و مرتبه اى که باشد – به خاطر لطف و کرامت ویژه اى که به زائران حسین علیه السلام مى شود – آرزو مى کند که اى کاش او هم از زائران حسین علیه السلام بود..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =