خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

نمایشگاه تایپوگرافی بمناسبت آزادسازی خرمشهر

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به بر پایی نمایشگاه تایپوگرافی با عنوان «روایت فتح» در محل نگارخانه شفق کرد.

این نمایشگاه به همت اداره شهرستان و از آثار هنرمند جوان خانم آتوسا منصوری در روز مورخ۱۳۹۴/۳/۳ برگزار گردید و به مدت چهار روز جهت بازدید علاقمندان دایر می باشد.

تایپوگرافی به اثری گرافیکی گفته می‌شود که حروف ساختار اصلی آن را تشکیل می‌دهد و از فونت‌های موجود با دخل و تصرفاتی که در آنها برای کشف ویژگی‌های بصری حروف انجام می‌شود، استفاده می‌کند.

به عبارت دیگر، تایپوگرافی شاخه‌ای از گرافیک است که با استفاده از حروف چاپی روحیه و کاراکتر ثابتی را به حروف می‌‌دهد و با تغییرات مختلف، به مفهوم و هدف گرافیست نزدیک می‌شود.

مجموعه آثار ارائه شده در این نمایشگاه تصاویر بازسازی شده لوح ها و نگاره ها در۱۵تابلو پس از برداشت به وسیله عکس یا کروکی نقوش طی فرآیندی گرافیکی در قالب تصاویر همانندی به منظور آن که پیام هر اثر به سادگی برای مخاطبین قابل فهم باشد ارائه شده است .

هدف از برگزاری این نمایشگاه، زنده نگه داشتن یاد و خاطره رشادت های هشت ساله رزمندگان اسلام ، همچنین حمایت از هنرمندان در زمینه های مختلف هنری است که اگر این هنر ها زمینه بروز پیدا کند می تواند نقش موثری در اعتلای فرهنگ و هنر کشور داشته باشد.

بسترسازی برای برپا کردن نمایشگاه های هنری به مناسبت های مختلف ملی و مذهبی میتواند نقش موثری در شناسایی استعدادهای هنری افراد و همچنین استحکام ارتباط میان مردم و هنرمندان داشته باشد.

با حمایت از هنرمندان، بسترهای مناسب برای تقویت بنیان ها و ارزش های فرهنگی انقلاب اسلامی فراهم می شود.

3940303 (1) 3940303 (2)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 12 =