خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

پیام جناب آقای مهدی ملک محمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محلات بمناسبت روز جهانی تئاتر

هفتم فروردین ماه ، روز جهانی تئاتر مبارک

از اصول جهان بینی ماست که هنرها باید همه رشد کنند، بویژه هنر نمایش که از بسیاری از انواع دیگر هنر زبان رساتر و بلیغ تری دارد. مقام معظم رهبری
یکی از اساسی‌ترین فعالیت‌ها ،فعالیت هنری است که به‌طور آگاهانه به وسیله بعضی نشانه‌های خارجی، احساسات، شناخت و دریافتی را که انسان در زندگی داشته است به دیگران منتقل می‌کند، چنان که دیگران از آن متأثر شوند و آن را تجربه کنند.
در این میان هنر تئاتر نمایانگر قدرت نمادسازی و نمایه‌‌سازی انسان است. از میان هنرها، هنر تئاتر تنها هنری است که عنصر مادی و اصلی آن انسان است؛ ماده‌ای که توانایی و ارائه تمام آنچه در بروز خلاقیت هنری لازم است را دارد.
بزرگ‌ترین ویژگی هنر تئاتر، نوع و فرم ارتباط آن با تماشاچی و مخاطب است. در جستجوی هنر تئاتر، بی‌گمان نیازمند شناخت چگونگی این ارتباط هستیم که از کنکاش و جستجو برای یافتن تمام وسایل و امکانات ارتباطی خود برای ترغیب و اشتراک با مخاطب بهره می‌گیرد.
مخاطبان تئاتر نماهای بسیار متفاوت و گوناگونی را براساس گستره احساس، تخیل و هوش خود بازسازی می‌کنند و کارگردان یک تئاتر بهتر از تماشاگران می‌داند که برای تئاتر خود، به چه میزان دقت و تلاش صورت گرفته است. با وجود این، آنها نمی‌دانند تماشاگران تا چه حد این تئاتر را دوست دارند. آنها در عمل نمی‌‌توانند از کیفیت آرمانی تئاتر خود مطمئن باشند، حتی اگر بیشترین تلاش ممکن به کار رفته باشد.
تئاتر تجربه زیباشناختی و هستی‌شناسی مخاطبان خویش را در خدمت گسترش بخشیدن به تجربه حیات انسانی در می‌آورد. در هنر تئاتر این نوع ارتباط، یک کنش متقابل و هم‌ زمانی است زیرا توفیق هنر تئاتر با حضور تماشاگر حاصل می‌شود.
شناخت کافی از فرهنگ، خواسته‌‌ها، آرمان‌ها و نیازهای مخاطب، همچنین شناخت کافی از سبک‌‌ها و مکاتب و تجربه‌‌ اجرایی موجب ارتباط کامل بین مخاطب و اثر هنری می‌شود. آنگاه که تئاتر به هماهنگ کردن اجزای خود می‌‌اندیشد کلیدی‌‌ترین نقش را در این هماهنگ‌سازی، مخاطب به عهده دارد.
اینجانب هفتم فروردین ماه راکه روزجهانی تئاترنام گذاری شده است ودرسراسردنیا تمام هنرمندان گردهم می آیندواین روزرا به عنوان لزوم دوستی و نزدیکی ملل جهان برای تثبیت آرامش بین المللی مورد توجه قراردادندبه همه هنرمندان شهرستان وبویژه هنرمندان عرصه تئاتراین شهرستان تبریک عرض می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =