خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

سینما قدس محلات با همکاری شهرداری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بازگشایی می شود

در پی دیدار دکتر زینی وند فرماندار شهرستان و دکتر سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با دکتر صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مهندس معمار مدیر کل طرح های عمرانی وزارتخانه همراه با جناب آقای شریفی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی جهت ارزیابی در خصوص بررسی مشکلات سینما قدس و مجتمع فرهنگی هنری شهرستان در محل فرمانداری حضور بهم رسانیدند .

در این جلسه که با حضور فرماندار ، شهردار ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، رئیس شورای شهر و جناب یارمحمدی عضو منتخب شورای شهر جدید صورت گرفت.

 دکتر علی زینی وند در حاشیه این دیدار گفت: مشکلات سینما قدس محلات با تدابیر اتخاذ شده به زودی توسط شهرداری محلات و با کمک های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مرتفع می شود و شاهد بازگشایی این مکان فرهنگی، هنری در سطح شهرستان خواهیم بود.

وی در ادامه تصریح کرد: پس از تشریح مشکلات سینما قدس محلات توسط مالک آن که منجر به تعطیلی تنها سینمای شهر گردیده بود، مقرر شد شورای اسلامی شهر و شهرداری محلات با بررسی دقیق موضوع تملک مجتمع سینمایی قدس مذاکرات و تفاهمات اولیه با مالک مجتمع و بانک ملی ایران را به عمل آورند.

فرماندار محلات خاطر نشان ساخت: در ادامه رایزنی های صورت گرفته در این نشست مقرر شد با توجه به بدهی سینما قدس محلات به بانک ملی ایران که منجر به تعطیلی کامل مجتمع شده از محل کمک های فنی و اعتباری پردیس های سینمایی کشور به محض تخصیص اعتبار با دستور مقام عالی وزارت اقدام لازم به عمل آید و با توجه به ضرورت راه اندازی سینما کمک های فوق در اختیار شهرداری محلات قرار گیرد و این نهاد متولی موضوع شود.

زینی وند افزود: پس از به وجود آمدن توافقات اولیه و تفاهم با بانک و مالک سینما، به تناسب مبلغ توافقی و نحوه پرداخت آن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از محل کمک های فنی و اعتباری مساعدت لازم را در راستای بازگشایی سینما قدس محلات به عمل آورد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به آخرین وضعیت فرهنگسرای شهر محلات اظهار کرد: با توجه به طولانی شدن زمان ساخت این پروژه مقرر شد در خصوص تکمیل، تجهیز و راه اندازی این مجتمع از طریق اعتبارات استانی و شهرستانی در قالب کمیته برنامه ریزی ، اعتبارات لازم پیش بینی شود و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به تخصیص اعتبارات برای تجهیز تخصصی این مجتمع به خصوص آمفی تئاتر آن اقدام نماید.

در این نشست مقرر شد از طریق آموزش و پرورش مکان مناسبی به صورت واگذاری حداقل ده ساله در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محلات قرار گیرد و توسط وزارت فرهنگ و ارشاد به عنوان کانون فرهنگی و هنری تجهیز و مورد بهره برداری قرار گیرد.

در ادامه این نشست مسئولان وزارت ارشاد و مدیران شهرستانی از بخش های مختلف مجتمع سینما قدس محلات و فرهنگسرای این شهرستان بازدید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + چهارده =