خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

دیدار نماینده مردم محلات و دلیجان با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در دیدار با محسن شریفی مدیر کل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت:

فرهنگسرای محلات نزدیک به ۱۰ سال با حدود ۷۰ درصد پیشرفت نیمه کاره باقی مانده است. در دلیجان نیز فرهنگسرا شروع شده ولی کار ساخت آن رها شده است.
اخیرا در دیدار با وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور یک میلیارد تومان برای استان مرکزی اختصاص یافت که باید سهم شهرستانهای محلات و دلیجان اختصاص یابد.
تقاضا دارم از این بودجه یک میلیاردی فرهنگ و هنر فرهنگسرای محلات و دلیجان تکمیل شود.

هنرمندان محلات و دلیجان حتی برای تمرین های خود فضای مناسبی دراختیار ندارند و باید تکمیل فرهنگسرا در اولویت قرار گیرد.
وزیر محترم قول تجهیز فرهنگسرای محلات و دلیجان تا حدود ۵۰۰ میلیون تومان را داد و برای سینمای دیجیتال نیز قول کمک و اعتبار مناسب داد.
به صورت ویژه کمک و پی گیری کنید تا این مسایل اجرایی شود.
دلیجان حتی یک کتابخانه نیز در اختیار ندارد که باید برای آن فکر اساسی کرد.

بحث سینما را نیز باید کمک شود تا به سرانجامی برسد، وزیر محترم در مورد سینمای دیجیتال نیز دستور خوبی داد که باید با پیگیری شما اجرایی شود.
همچنین آقای وزیر اعلام کرد که فرهنگسرا را پس از ساخت بصورت کامل تجهیز می کند، باید برای تکمیل فرهنگسرا در زمان کوتاهی اقدام جدی صورت بگیرد.

دکتر سلیمی با بیان اینکه در طول این سالها به انجمنهای فرهنگی و هنری شهرستان های محلات و دلیجان کمکی نشده، از مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی خواست تا کمک ۲۰ میلیون تومانی برای انجمنهای هنری دو شهرستان صورت پذیرد که محسن شریفی با کمک ۱۰ میلیون تومانی برای انجمن های هنری دلیجان و محلات موافقت کرد .

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس خاطر نشان کرد: در دیداری که با هنرمندان داشتم، آنها گله داشتند که در شهرستان در زمینه در اختیار گذاشتن سالن همایش و سایر موارد هنری کم توجهی صورت می گیرد.
محسن شریفی در این خصوص قول مساعد داد که به زودی جلسه ای با حضور هنرمندان دو شهرستان تشکیل دهد تا با حضور فرماندار و مسئولین اجرایی شهرستان به این مسایل رسیدگی شده و تصمیمات مناسبی اتخاذ شود.

دکتر سلیمی در این دیدار پیشنهاد داد که مسئولین انجمنهای هنری محلات و دلیجان به سفر مشهد مقدس اعزام شوند و نیمی از هزینه این سفر را دفتر نماینده و نیمی از آن را اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی تقبل کند که این پیشنهاد مورد پذیرش آقای شریفی قرار گرفت.

مدیر کل اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی نیز در این دیدار گفت:

برای تجهیز سالن فرهنگسرا ۴۵۰ میلیون تومان تصویب شده است، همچنین اولین سمپوزیوم مجسمه سازی کشور در شهرستان محلات برگزار خواهد شد و درنظر داریم که این شهرستان باتوجه به ظرفیت سنگ خود به عنوان قطب مجسمه سازی و پیکرتراشی کشور مطرح شود.
رویکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مرکزی، برگزاری جشنواره های استانی در شهرستانهاست و فرهنگسرای محلات ودلیجان اگر تکمیل شوند، همایش کشوری در آنها برگزار خواهند شد.
این نوید را می دهم که در حوزه روستاها مجوز انتشارات، مجوز موسسه فرهنگی تک منظوره را خارج از نوبت انجام خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 1 =