خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

فراخوان پنجمین جشنواره استانی و هفتاد‌و‌ششمین جشنواره کشوری مد‌ و‌ لباس

پنجمین جشنواره استانی و هفتاد‌و‌ششمین جشنواره کشوری مد‌ و‌ لباس با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی برگزار می‌شود.

«حمایت از کالا و خدمات ایرانی» عنوان شعار سال و اصل مهمی است که مقام معظم رهبری در سال ۹۷ اعلام فرموده‌اند و برگزاری جشنواره مد‌ و‌ لباس ایرانی را از این حیث ضروری می‌سازد.

این جشنواره در راستای اجرای ماده ۱۴ قانون مبارزه با قاچاق کالا‌ و‌ ارز و با هدف ایجاد زمینه‌های توسعه و تسهیل تولیدات داخلی در حوزه مد‌ و‌ لباس و به منظور پیروی از شعار سال و همچنین«پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی» و «صیانت از حقوق شهروندی» برگزار و نمونه آثار طراحان پارچه‌و‌لباس کشور ارائه می‌شود.

اهداف جشنواره

از اهداف برگزاری این جشنواره می‌توان به ترغیب و تشویق طراحان برای ارائه ایده‌ها و طرح‌های نوین در مد‌ و‌ لباس اسلامی ایرانی، فراهم آوردن زمینه‌های مناسب برای کشف، بروز و ظهور استعدادها و خلاقیت‌ها مرتبط با پوشاک و منسوجات هویت‌دار، معرفی توانمندی‌های صنایع فرهنگی ایرانی در حوزه مد‌ و‌ لباس به مخاطبان و آحاد جامعه، ارج نهادن به زحمات پیشکسوتان، چهره‌های ماندگار و فعالان حوزه مد‌و‌لباس کشور، ایجاد فضای مناسب برای انتقال و تبادل دانش رسمی و بومی در حوزه مد‌و‌لباس کشور، توسعه فضای تعامل و همکاری در بین دست‌اندرکاران و فعالان حوزه مد‌ و‌ لباس کشور، ایجاد فضای مناسب به منظور بهره‌مندی مخاطبان از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در صنعت پوشاک بومی، ایجاد اشتغال پایدار در عرصه صنعت پوشاک و نساجی کشور، زمینه‌‌سازی برای شناسایی، معرفی و مشارکت موسسات، اصناف، انجمن‌ها،سازمان‌‌ها، نهاد‌ها، ارگان‌ها، و مراکز علمی آموزشی فعال در زمینه مد‌ و‌ لباس اعم از حقیقی و حقوقی اشاره کرد.

موضوعات جشنواره

موضوعات این جشنواره در ارتباط با چادر اجتماع، چادر مجلسی، طراحی پارچه با نرم‌افزار ، طراحی پارچه به صورت دستی و پارچه‌سازی با تکنیک آزاد برای(مانتو اجتماع و مجلسی) همراه با مانتو دوخته‌شده و طراحی پارچه با نرم‌افزار، طراحی پارچه به صورت دستی و پارچه‌سازی با تکنیک آزاد برای(لباس اجتماع نوجوانان ) همراه با اثر دوخته شده است.

نحوه ارسال جشنواره

علاقه مندان به منظور شرکت در بخش طراحی پارچه‌و‌پارچه‌سازی باید نکاتی از قبیل دارا بودن ابعاد A3 و راپورت‌بندی، همنشینی رنگ‌ها، ذکر منبع الهام و ضمیمه‌کردن تصویر، استفاده از طرح‌های ایرانی و طرح‌های ذهنی، استفاده از پاسپارتو و تکنیک آزاد را رعایت کنند. لازم به یادآوری است تعداد طرح‌ها محدودیت ندارد، مانتو‌ها باید در سایز۴۰ دوخته شود و افراد باید مشخصات کامل خود را با ذکر نام شهر و شماره‌تماس در پشت اثر دوخته شده درج کنند.

مهلت ارسال آثار پنجمین جشنواره استانی و هفتاد‌و‌ششمین جشنواره کشوری مد‌و‌لباس استان از تاریخ اول لغایت ۱۰ تیرماه سال جاری می‌باشد.

افراد می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به آدرس اراک، کوی شهید بهشتی فاز یک و اداره کل فرهنگ‌ و‌ ارشاد اسلامی استان مرکزی ارسال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =