خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

کارگاه یک روزه “سبک ها و جریان های عکاسی”

کارگاه آموزش عکاسی در روز یکشنبه مورخ  ۱۳۹۷/۷/۱۵  در سالن اجتماعات شهرداری شهر نیم ور برگزار شد.

این کارگاه به صورت یک روزره و با حضور ۲۰ نفر از علاقمندان توسط  استاد زانیار بلوری انجام گردید.

در این کارگاه استاد به بیان و تعریف آموزش عکاسی ، هنر تکنیک عکس برداری ، شبکه ها و جریان ها ی عکاسی ،  قدم به قدم عکاسی پایه و دیجیتال از نظر فنی و محتوایی  با مخاطبین خود پرداخت .

هنر عکاسی در میان هنرهاى کاربردى از ظرافت، دقت و اهمیت خاصى برخوردار است. فوتوگرافى از دو بخش photo به معنى نور و Graphic به معنى ثبت کردن مى‌باشد که مجموعا ثبت کردن نور یا نورنگاری، در واقع به معنى عکاسى و عکسبردارى است که با استفاده از وسایل فیزیکى و شیمیایى تصاویر دنیاى خارج را مى‌توان ثبت کرد. بنابراین عکاسى نور است که خود یک‌ نوع انرژى است و نیاز نسل جوان امروزه می باشد.

«زانیاربلوری»، فارغ‌التحصیل عکاسی از دانشگاه تهران است. نگاهی اجمالی به کارنامه فعالیت‌های او در این سال‌ها مؤکد این نکته است که قلمش بر دوربینش برتری پیداکرده است.

این استاد دانشگاه  عکاسی را پیش از ورود به دانشگاه از انجمن سینمای جوان آغاز کرد و پس‌ازآن در دوره تحصیل رفته‌رفته به مباحث نظری و نوشتن در خصوص عکاسی سوق پیدا کرد. ترجمه و ویراستاری کتاب‌هایی ازجمله کتاب شناخته‌شده «ذهن و عکاسی» (که بعدها به ذهن و عکاسی تغییر نام پیدا کرد) و ویراستاری کتاب‌های پرمخاطبی ازجمله «بحران واقعیت در عکاسی معاصر» و همچنین «درآمدی بر نظریه‌های عکاسی» ازجمله فعالیت‌های وی در زمینه چاپ و نشر هستند؛ همچنین انتشار ده‌ها مقاله و مطلب مرتبط با عکاسی طی سال‌های اخیر در صفحات مختلف از دیگر وجوه آثار اوست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 18 =