خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

نشست شعرخوانی بمناسبت اربعین حسینی (ع)

همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی، محفل ادبی توسط انجمن ادبی کرشمه با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و هایپر گل باغی نو  در روز یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ محوطه زیبا و دلنشین باغی نو با حضور شاعران انجمن ادبی آوای ارغنون برگزار شد.

 در این محفل ادبی که با حضور بیش از ۳۰ نفر از شاعران و دوست داران اهل بیت (ع) برگزار شد  دوستان سروده های خود را در رثای شهادت سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش و با موضوع تشریح ظلم ستیزی حضرت امام حسین علیه السلام خواندند.

سپس آقای ملک محمدی ضمن عرض تسلیت اربعین سیدالشهداء ،  مکتب امام حسین علیه السلام را مکتب حریت و آزادگی دانسته و عنوان کردند : حادثه عاشورا، یک مکتب بوده و پرچمدار مبارزه با ظلم و حق علیه باطل است ، مکتب امام حسین علیه السام مکتب حق جویی و حق گویی است و بسیاری از قیام های آزادی خواهان جهان در تاریخ از نهضت امام حسین علیه السلام نشات گرفته است .

وی گفت: شعر یکی از موثر ترین ابزارهای انتقال پیام بوده و هست و شعر عاشورا نیز طی قرن های متمادی که از شهادت جانگذار سرور سالار شهیدان میگذرد و هنوز با همان سوز گذار مردم ایام شهادت امام را گرامی میدارند و در کنار این موضوعات شاعران با شعر های خود توانسته اند حرکت موثری را در مسیر انتقام پیام عاشورا بردارند.

ایشان در ادامه بیان نمودند : برگزاری چنین برنامه‌هایی موجب ایجاد تحرک و پویایی در انجمن‌ها شده و علاقه‌مندان به شعر و ادبیات را دور هم جمع می‌کند تا به بحث و تبادل نظر در حوزه خود بپردازند.

تکنوازی نی توسط آقای محمدی از اساتید موسیقی در آن محیطی معنوی و ادبی با استقبال دوستداران اهل بیت علیهم السلام و ادب دوستان همراه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =