خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

دیدار اصحاب فرهنگ و هنر با نماینده مجلس شورای اسلامی ، فرماندار و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی

نشست صمیمانه هنرمندان انجمن های فرهنگی هنری با جناب آقای محسن شریفی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، دکتر علیرضا سلیمی نماینده مردم شهرستان های محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ، جناب آقای قمری فرماندار محترم محلات در روز شنبه ۱۸ آبان ساعت ۱۰ و در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
آقای شریفی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اعلام تعیین ۷۰۰ میلیون اعتبار برای تکمیل فرهنگسرا بیان کردند:
استاندار مرکزی قول کمک ۳۰۰ میلیون تومان دیگر را در صورت نیاز برای تکمیل فرهنگسرا دادند.
تکمیل فرهنگسرا بر عهده مدیر کل راه و شهرسازی و مدیر برنامه و بودجه استان است و ما دخالتی در آن بخش نداریم. فرماندار سابق و فرماندار فعلی در این مورد زحمت کشیدند و نماینده محترم نیز دو یا سه بار با وزیر محترم مذاکره کرده اند و آنچه در مورد تجهیز فرهنگسرا بوده، مجوز گرفته شده و تحویل گرفته ایم.
ایشان با اشاره به وضعیت فرهنگسرا گفتند: ساخت و ساز فرهنگسرا بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد نیست ولی نسبت به آن بی تفاوت نبوده ام. حدود ۱۲ فرهنگسرای نیمه کاره در شهرهای استان مرکزی وجود دارد.
ایشان در ادامه اعلام کردند :
در ابتدای سال جاری پیگیریهایی آقای سلیمی در مورد برگزاری همایش استاد زین العابدین محلاتی داشتند که با همکاری انجمن خوشنویسی آن را برگزار خواهیم کرد.
امسال همایشی را نیز با همکاری انجمن ادبی محلات برگزار خواهیم کرد.
دکتر علیرضا سلیمی نماینده مجلس شورای اسلامی در این نشست اظهار داشت:
تکمیل مجتمع فرهنگی محلات از مطالبات جدی سالیان سال هنرمندان شهرستان است، بودجه های ملی این فرهنگسرا از صفر تا صد آمده است. بخش بودجه استانی هنوز محقق نشده است.
با وزیر محترم‌ جلسه گرفتیم و مقرر شد در خصوص واگذاری امکانات و تجهیزات همکاری لازم صورت پذیرفته که در همین ارتباط صندلی های سالن اجتماعات نیز تحویل شده است.
وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی باید هنر جذب اعتبارات را در دولت از خود بروز دهد و این اعتبارات به شهرستانها برسد تا مشکل هنرمندان رفع شود.
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید هنرمندان را در زمینه زیرساختها و تهیه ملزومات حمایت کند تا بتوانند فعالیت هنری خود را انجام دهند.

حسن قمری، فرماندار محلات در نشست هنرمندان شهرستان محلات اظهار کرد:
برای پیگیری پروژه فرهنگسرای محلات بنده شخص استاندار را برای بازدید به فرهنگسرا برده ام. سال گذشته ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار گذاشته بودند که۱۶۰ میلیون تومان آن تخصیص یافت که بابت دیون به پیمانکار داده شد.
با وقت جلسه ای که آقای سلیمی گرفتند خدمت وزیر راه و شهرسازی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رسیدیم و این دغدغه در این جلسات مطرح شد، وزیر ارشاد بخشی از امکانات را تخصیص داده بودند و قول دادند در صورت تکمیل سایر تجهیزات را نیز اختصاص دهند.
کل اعتبارات حوزه متوازن شهرستان حدود ۶ میلیارد تومان بوده که ۷۰۰ میلیون تومان آن را برای مجتمع فرهنگی محلات پیش بینی کرده ایم. ۱۰۰ میلیون تومان این مبلغ نیز تخصیص داشته ولی پیمانکاران با توجه به افزایش قیمتها تقاضای ماده ۴۸ می کنند که از پیمان خارج شوند.
تمام تلاش را می کنیم که تا دهه فجر امسال این مجتمع را به جز سالن آمفی تئاتر به مرحله بهره برداری برسد.
این قول را میدهم که با تمام توانم این کار را به پایان برسانیم و حتما باید دوستان فرهنگ و ارشاد اسلامی کمک کنند.
اعتبار پروژه های عمرانی در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال گذشته نزدیک به ۳۰ درصد کاهش داشته است و بودجه های جاری کشور زیاد شده و همه بودجه ها را می بلعد.
استاندار محترم قول داد علاوه بر ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار کمیته برنامه ریزی، ۳۰۰ میلیون تومان دیگر نیز اختصاص دهد تا با این یک میلیارد تومان فرهنگسرا به بهره برداری برسد.

بررسی مسائل مربوط به حوزه فرهنگ و هنر شهرستان از مهم ترین مباحث مطرح شده در این نشست بود.
در این دیدار مسئولان انجمن ها دغدغه ها و مشکلات خود را بیان کرده و خواستار حل آنها شدند که مسئولان قول مساعدت و همکاری را دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + چهار =