خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

مصاحبه رئیس اداره‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی با خبرگزاری بین‌اللملی قرآن (ایکنا)

مهدی ملک‌محمدی، رئیس اداره‌ فرهنگ و ارشاد شهرستان محلات در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌اللملی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، گفت: ازدواج قوام شخصیتی زن و مرد و درعین حال ارتقای روحی معنوی و آرامش روانی فرد را به دنبال دارد و موجب بهداشت روحی و روانی فرد و جامعه، حاکمیت فرهنگ عفاف و حس مسئولیت‌پذیری در جامعه می‌شود.

حضرت فاطمه(س)؛ حلقه گمشده الگوهای امروزی

وی با اشاره به اینکه الگوی گمشده امروز سبک ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) است، ادامه داد: امروز با توجه به حاکمیت زندگی مدرن و ماشینی بیش از هر زمان دیگری ضرورت آسان کردن ازدواج بین جوانان احساس می‌شود، الگوبرداری از سیره حضرت زهرا(س) و حضرت علی(ع) مهمترین طریق حصول به این امر است.

رئیس اداره‌ ارشاد محلات گفت: نتیجه ازدواج این بزرگان تشکیل خانواده‌ای شد که هر کدام از فرزندانش الگوی تاریخ بشریت هستند و انسان می‌تواند با شناخت این سرمایه‌های زندگی و پیروی از سبک رفتاری و اخلاقی آنها به حقیقت یک زندگی سالم پی‌ ببرد، حضرت زهرا(س) در نقش دختر، همسر و مادر با داشتن صبر، صداقت و استقامت بهترین الگو برای رسیدن به کمال و حیات دنیوی و معنوی است.

ساده زیستی و حسن خلق مهمترین اصل خانواده پایدار است

ملک‌محمدی اضافه کرد: حسن خلق و تکلیف‌مداری در کنار ساده زیستی مهمترین اصل در پایداری خانواده است و تقید به ارزش‌ها بهترین معیار برای یک ازدواج موفق است متاسفانه نظام ارزشی ازدواج بین نسل جدید در جامعه دستخوش تغییرات شگرفی شده؛ مهمترین دلایل بی‌ثباتی خانواده‌ها تغییر شاخص‌ها و معیارهای انتخاب همسر است.

این مقام مسئول تصریح کرد: جوانان امروزی تحت تأثیرهجوم فرهنگی جنگ، شاخص‌های کوتاه مدت و گذرا را مد نظر قرار می‌دهند؛ به زیبایی ظاهری و موقعیت اجتماعی، بیشتر از ظرفیت و باورهای اعتقادی بها می‌دهند قطعاً براساس این شاخص‌ها زندگی ناپایدار شکل خواهد گرفت که دوامی نخواهد داشت.

والدین در حاشیه انتخاب همسر

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد محلات گفت: جوان امروزی علاقمند به تجربه اندوزی‌اند؛ میل استفاده از تجارب دیگران را ندارد درنتیجه والدین در انتخاب همسر به حاشیه رانده می‌شوند و این بزرگترین اشکال است که متأسفانه در فرآیند انتخاب نهاد خانوداه وارد شده است.

این مقام مسئول در پایان گفت: حاکمیت فرزند سالاری از دیگر مواردی است که بنیان خانواده را دچارتزلزل کرده خانواده‌ها مدیریت بحران را به جونان آموزش نمی‌دهند بلکه با محبت‌های افراطی به فرزندانشان آستانه تحمل آنان در مقابل سختی‌ها را پایین می‌آورند و عرصه زندگی چیزی جز تحیر و شکست برای آنها به همراه ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =