خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

نشست صمیمانه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و نماینده محترم محلات و دلیجان با هنرمندان شهرستان

نشست صمیمانه هنرمندان شهرستان محلات با حجه الاسلام عباس دانشی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی و دکتر علیرضا سلیمی نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی استان با مشارکت  دفتر نماینده  و اداره فرهنگ وارشاد اسلامی با حضور دکترناظری معاون فرماندار و هنرمندان انجمن های مختلف تحت پوشش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، در روز پنجشنبه مورخ  ۱۳۹۸/۱/۲۹ ساعت ۱۲  برگزار شد.

حجه الاسلام دانشی در دومین روز کاری خود پس از معارفه به عنوان مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی و بنا به دعوت دکترسلیمی در این جلسه حضوریافته و به مطالب و دغدغه های هنرمندان شهرستان محلات گوش فرادادند.

دکتر سلیمی دراین نشست اظهار کردند : محلات و دلیجان ظرفیت ویژه ای در بخشهای فرهنگی و هنری دارد که هنوز به فعلیت نرسیده است و یکی از دلایل آن مشکل زیرساخت است.

بخشهایی از فرهنگسرای محلات که مربوط به بخش ملی بوده محقق شده ولی بخشی که مربوط به استان است همچنان انجام نشده است ، حتی تجهیزات فرهنگسرا از وزارتخانه گرفته شده و نگران هستیم که این تجهیزات از بین برود.

مسئولین استان باید به تعهدات خود عمل کنند و این فرهنگسرا را تکمیل کنند.

 دکتر سلیمی در ادامه به  ضرورت نشاط اجتماعی در جامعه تاکید کرده افزودند  : ایجاد نشاط ، امروز برای مردم بسیار واجب است  و کشور ما در ایجاد بستر نشاط خیلی عقب هست ؛ بالا بودن آمار خودکشی، طلاق و اعتیاد به دلیل مشکل عدم نشاط اجتماعی در جامعه می باشد.

امروز نشاط اجتماعی یک نیاز ضرورت می باشد.ما اگر بخواهیم جوانان معتاد نشوند و به مسیر خلاف نروند باید در مسیر نشاط اجتماعی گام برداریم و نشاط واقعی در جامعه ایجاد شود. همچنین در مسیر ایجاد نشاط باید مرزها را درنظر گرفت.

در ادامه هنرمندان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداخته ضمن تشکر از حضور همیشگی ، همدلی و همراهی صمیمانه آقای ملک محمدی خواستار تکمیل فرهنگسرای شهرستان ،  به عنوان ظرفیت و پتانسیل مهمی در جهت رفع پاره ای از مشکلات هنرمندان شدند.

سپس حجه الاسلام دانشی پیرامون حمایت و نیاز مالی  انجمن های فرهنگی و هنری سخنانی بیان نموده اظهار داشتند : در این دوره فعالیت های هنری نیاز به تلاش و کوشش فراوان دارد و حرف اول را همت ما می زند چنانچه در گذشته با امکانات کم کارهای بزرگی صورت گرفته است.

ایشان ضمن اشاره به ماندگاری هنر عنوان نمودند : توجه به کارکرد هنر بسیار مهم است و جذابیت های هنری از مصادیق قابل توجه دینی می باشد ولی باید شناخته شود.

فرهنگ و هنر وقتی در جایگاه خودش قرار بگیرد باعث رشد و کمال انسان می شود . هنراز ابزارهای معراج انسان بوده و باید به این ابزار در سطح ملی توجه شود و فضای عمومی کشور به سمت هنر برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + شش =