خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

نشست فعالان قرآنی شهرستان محلات

نشست فعالین قرآنی شهرستان محلات باحضور نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس، امام جمعه محلات و روسای ادارات تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره اوقاف و امورخیریه و باحضور معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان مرکزی در دفتر امام جمعه محلات برگزار شد.

دکتر سلیمی در نشست فعالین قرآنی مجمع حافظان و قاریان قرآنی و موسسه قرآنی آل طاها اظهار کرد:

در اوایل مجلس نهم در حوزه قرآنی، تصویب قانون یک درصد قانون بسیار خوبی بود که یکی دو سال اجرا شد و تحول آفرین بود و یک موج امیدی را در جامعه قرآنی کشور شکل داد و دولت فعلی پس از روی کارآمدن اعتقادی به آن نداشت و آن را حذف کرد و مجلس بدلیل مشکلات قانونی نتوانست آن را احیا کند.
براساس قانون مجلس نمی تواند طرحی را تصویب کند که برای دولت بار مالی ایجاد کند مگر آنکه دولت با آن موافقت کند.

دولت یازدهم و دوازدهم این قانون را تبدیل به عدد کردند و تخصیص آن را بشدت کاهش دادند.
وزارت ارشاد این کمک را بین چندین موسسه قرآنی در کشور تقسیم کرده است.
مشکل بعدی این است که عمده همان بودجه قرآنی را موسسات صرف ساخت و ساز و ساختمان سازی کرده اند.

مجلس دست شوراهای شهر را برای هزینه کردهای فرهنگی باز گذاشته است؛ حال یک شورا برای هزینه های فرهنگی و قرآنی اهمیت قائل میشود و یک شورا اهمیتی قائل نمی شود و این موضوع طبق قانون در اختیار خود شوراهاست و آنها خود در این باره تصمیم میگیرند.
دست اوقاف در زمینه حمایتهای قرآنی باز است و باید در این زمینه فعالیت چشمگیر داشته باشد.

شورای برنامه ریزی که به ریاست فرماندار در شهرستان برگزار میشود میتواند درخصوص بودجه قرآنی در سطح شهر تصمیم گیری کرده و با اختیار ۱۵ درصد بودجه که دراختیار فرماندار است، از فعالیتهای قرآنی حمایت کند.
بنده نیز این آمادگی را دارم درصورتی که عزیزان قرآنی نامه درخواست تهیه کنند، آن را خدمت وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی رسانده و درخواست جامعه قرآنی را از طریق وزیر محترم پیگیری نمایم.

بین گروههای قرآنی مختلف درشهر باید هماهنگی بیشتری بوجود بیاید و باید بودجه نهادهای فرهنگی مانند اداره اوقاف، سازمان تبلیغات و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه متمرکز شود.

در این جلسه فعالین قرآنی مطالبات و درخواست های خود را بیان کردند و مسئولین محترم در این باره توضیحاتی دادند و بنا شد این جلسات تا حصول نتیجه مطلوب ادامه یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 13 =