خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

همایش آرمانشهر رضوی

همایش یک روزه با عنوان آرمانشهر رضوی در روز پنجشنبه۲۰ تیر از ساعت ۱۶/۳۰ ، توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) ، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محلات  در محل فرهنگسرای اندیشه ( سینما قدس ) شهرستان محلات برگزار گردید.

این همایش با حضور اندیشمندان،  اصحاب فرهنگ و هنر و جامعه قرآنی استان مرکزی ، همراه با برنامه های متنوع فرهنگی و هنری و با سخنرانی آیت الله حاج شیخ جواد مروجی طبسی و حضور مسئولین و اقشار مختلف مردم برگزار گردید.

” اشاعه و ترویج فرهنگ منوّر رضوی، تولید آثار علمی و پژوهشی با موضوع جشنواره ، گسترش فعالیت‌های پژوهشی مرتبط با سیره ائمه معصومین (ع) و کمک به انتشار گسترده‌تر این آثار ” از جمله اهداف برگزاری همایش ملّی «آرمان شهر رضوی» است.

محور اصلی همایش: «چگونگی نهادینه شدن درک متقابل میان حاکمیت و مردم با تمسک به سیره اخلاقی و عملی امام رضا (ع) و امام موسی‌بن‌جعفر (ع) بود.

رونمایی از کتاب ارمانشهر رضوی ۴ به کوشش علیرضا حاجی علی بیگی، چاووش خوانی توسط هنرمندان تفرشی، اجرای گروه سرود موعود از دلیجان و برپایی غرفه اجرای زنده خوشنویسی ، برپایی نمایشگاه عکس ،  از بخش های جانبی این همایش بود .

آیت الله « شیخ جوادمروجی طبسی » سخنران و مهمان ویژه همایش آرمانشهر رضوی ضمن بیان سخنانی پیرامون اهداف همایش گفت : پرهیزگاری و تقوای امام رضا علیه السلام طوری بود که نه تنها مردم، بلکه دشمنان نیز به آن اعتراف می‌کردند، ایشان همه فکر و اندیشه‌شان، حفظ دین خدا و اجرای وظایف الهی بود و نجات خود و مردم را در تقوا، پرهیزگاری و عبادت کردن می‌دانستند.
این محقق و پژوهشگر حوزوی افزود : امام رضا(ع) با ورود به ایران در پرنو انوار الهی و یاری خداوند عرصه‌ای مناسب برای گسترش اسلام ناب فراهم کردند و توانستند اسلام و شیعه را نجات دهند.
استاد حوزه های علمیه ادامه داد: امام رضا(ع) در ترویج دین مبین اسلام تلاش های بیشماری را به ثمر نشاند ضمن اینکه با کرامت و بخشش و فضیلت های خود جامعه را با مکتب واقعی شیعه آشنا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =