خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

نمایش افرا

نمایشنامه خوانی  ا فرا، یا روز می‌گذرد “ به نویسندگی بهرام بیضایی برای اولین با در محلات اجرا گردید.

افرا یا روز می گذرد نمایشی انتقادی – اجتماعی آدم‌های دوران خویش است. افرا نیز به مانند سایر آثار استاد بیضایی روایت یک داستان مستقیم با بهره گیری جزء به جزء نیست بلکه نمایشنامه‌ای بر پایه‌ی شخصیت‌های ماجرا و گاه وارد کردن شخصیت‌های جدید است.

بیضایی در این نمایش‌نامه محدودیت در روایت را بطور کامل می‌شکند و به هر کدام از شخصیت‌های خود وظیفه‌ی روایت بخشی از قصه را می دهد تا مخاطب فقط با یک قصه‌گو طرف نباشد.

مخاطب با یک خالق و چندین قصه‌گو طرف است و همین عاملی می‌شود که نقش هر کدام از افراد محله در رقم زدن سرنوشت خود و دیگری بصورت زنجیروار روشن شود.

این نمایشنامه در حوزه گفتار رخ نداده است و با در نظر گرفتن نویسنده می‌توان گفت که اگر یک نمایشنامه تظاهر به «گفتاری» بودن دیالوگ‌های خود می‌کند، در «افرا یا روز می‌گذرد» ماجرا جز این است. جملاتی که متعلق به کاراکترهای نمایشنامه است و نمی‌توان از آنها با عنوان دیالوگ یاد کرد، تظاهر به «نوشتاری بودن» دارند.

این برنامه با مشارکت انجمن هنرهای نمایشی واحد محلات ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، شهرداری و شورای اسلامی شهر محلات به مدت یک هفته از تاریخ ۳۱ تیر ماه در سالن نمایش تجربه اداره شهرستان برگزار می گردد.

دراماتورژ ، طراح و کارگردان نمایشنامه روح الله سروش ،  مجری طرح و تهیه کننده نوش آفرین طوسی ، مدیر تولید حسام الدین علامی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =