خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

اعلام برنامه های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محلات در سال ۱۳۹۹ به مناسبت دفاع مقدس

 امسال چهلمین سالگرد دفاع مقدس است که در سطح کشور نیز برنامه‌هایی انجام می‌شود و این چهلمین سالگرد از خرداد تا پایان اسفند امسال به مدت ۱۰ ماه و یا ۴۳ هفته ادامه دارد.

توجه به تاثیر دفاع مقدس بر بیداری اسلامی و پیروزی‌های حوزه مقاومت با تاکید بر مکتب سردار شهید سلیمانی از مهمترین دستورالعمل‌های این گرامیداشت است.

استفاده از مشارکت مردم ، پیشکسوتان ، خانواده شهدا و جوانان در اجرای برنامه‌ها، بهره‌مندی از ظرفیت فعال تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد، توجه به کیفیت و اثربخشی برنامه‌ها با استفاده از شیوه‌های نو اطلاع‌رسانی و پوشش رسانه‌ای مناسب و هوشمندانه از عوامل مهم در اجرای برنامه ها می باشد که باید در دستور کار قرار گیرد.

برنامه های تعیین شده در این این برنامه‌ها از سوم خردادماه همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر آغاز گردیده است.

 به دلیل شرایط حاکم بر کشور با وجود ویروس کرونا برنامه‌ریزی‌ها این اداره با در نظر گرفتن شرایط  موجود به شرح ذیل می باشد :

دیدار با خانواده های هنرمندان شهید در اولویت برنامه ها قرار دارد

اجرای تئاتر خیابانی با موضوعات دفاع مقدس و دهه فجر و مناسبت های ملی و مذهبی ازجمله تعزیه به تواتر انجام می شود

نشست های شعرخوانی به صورت مجازی و در صورت بهبود شرایط در فضای حقیقی برگزار می گردد

برگزاری مسابقات حفظ و مفاهیم قرآن مجید ، محافل انس با قرآن در مناسبت ها مذهبی انجام می شود

نمایشگاه های فرهنگی شامل عکس و پوستر از رویدادهای انقلاب و نمایشگاه های هنری شامل هنرهای تجسمی و کتابت خوشنویسی در خصوص وصیت نامه های شهدا و مطالب مرتبط با آنان

مسابقات مختلف فرهنگی و کتابخوانی جهت آشنایی نسل نوچوان با تاریخ هشت سال دفاع مقدس و نشر ارزش‌های انقلاب شکوهمند اسلامی برگزار خواهد شد

برگزاری کارگاه های آموزشی هنرهای تجسمی و خوشنویسی ، با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های گروهی مجازی انجام خواهد شد.

فضا سازی محیطی با نصب بنر و استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای درج محتوای فرهنگی مرتبط