خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

جلسه شورای فرهنگ عمومی

دومین جلسه شورای فرهنگ عموی در تاریخ ۱۳۹۹/۴/۲۵ با حضور اکثریت اعضا در محل دفتر امام جمعه برگزار گردید. 

در ابتدا آقای مهدی ملک محمدی دبیر شورا؛ ضمن خیر مقدم به حاضرین در  ضمن بیان دستور جلسه ( برگزاری مراسمات سالگرد نمازجمعه و برنامه ریزی بزرگداشت دهه امامت و ولایت ) اظهار داشتند:  نمازجمعه قلب فرهنگی و قرارگاه ایمان و بصیرت و تقواست و سعی و تلاش ما باید هدایت  تمام برنامه ها به این سو باشد .

سپس حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ربانی امام جمعه شهرستان و رئیس شورا؛   در خصوص دستورات جلسه سخنانی بیان نمودند ایشان نماز جمعه را از پایگاه های مهم فرهنگی هر شهر دانسته  اظهار داشتند : در نماز جمعه هدایت گری انجام می شود که این کار  صرفاً در زمینه مسائل سیاسی نیست و مجموعه ای از هدایت گری سیاسی و فرهنگی است زیرا موضوعات فرهنگی از موضوعات سیاسی بنیانی تر است و هدف دشمنان نیز این است که سبک زندگی مسلمانها را عوض کنند.

ایشان همچنین در خصوص دهه امامت و ولایت اظهارداشتند: عید غدیر  فرصتی مغتنم برای تشریح مسأله امامت و ولایت در سطح جامعه و عموم مردم است و واقعه غدیر از اهمیت خاصی در تاریخ اسلام برخوردار است .

این امر آغازگر اصل امامت و ولایت در زندگی مسلمانان است و مردم و مسئولین دستگاه های اجرایی باید هرچه بیشتر در تکریم حفظ و گسترش مناسبت های این ایام تلاش کنند چرا که تمام اعتقاد های دینی ما مربوط به ایام غدیر است.

در ادامه جناب آقای گلشن معاونت فرمانداری شهرستان عنوان نمودند : نماز جمعه از مؤلفه های مهم سیاسی نظام جمهوری اسلامی ایران است و باید تلاش کنیم که  در اوج کیفیت برگزار گردد چرا که اگر حق نماز جمعه آن طور که شایسته است ادا شود بسیاری از کاستی های جامعه برطرف می شود ضمن اینکه نماز جمعه عنصری بی بدیل برای نجات جامعه است .

ایشان همچنین در خصوص برنامه دهه امامت و ولایت اظهار داشتند: تمام سعی و تلاشمان در این است که بتوانیم در چارچوب رعایت پروتکل های بهداشتی و اجازه قرارگاه زیستی استان مرکزی برنامه هایی را در این ایام برگزار نماییم.

سپس بقیه اعضاء جلسه نیز در مورد دستور جلسه نقطه نظراتی را ارائه نمودند و  پس از بحث و تبادل نظر بین اعضاء مصوبات جلسه به تصویب حاضرین رسید.