خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

اجرای نمایش کارنامه ” بندار بیدخش “

سالن تئاتر تجربه  اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی از ساعت ۱۸ روز یکشنبه مورخ دهم اسفندماه سال ۱۳۹۹ پذیرای نمایش « کارنامه ی بندار بیدخش » است.

این نمایش قرار است در پانزده شب تا تاریخ ۲۵ اسفند بر صحنه باشد.

مراسم رونمایی از پوستر نمایش و آیین آغاز اجراها از ساعت ۵/۳۰ بعداز ظهر روز یکشنبه با حضور جمعی از بزرگان و پیشکسوتان عرصه ی فرهنگ و هنر شهرستان محلات برگزار شد.

 از جمله بزرگانی که در این مراسم شرکت داشتند باید از آقایان عباس پویان، محمد هاشمی، مجتبی هندی و حامد سروش نام برد.

 این مراسم با سخنانی چند از سرکار خانم « نوش آفرین طوسی » که از بازیگران توانمند شهر می باشند، شروع و رسمیت یافت.

«کارنامه ی بندار بیدخش» یکی از سه نمایشنامه ی مجموعه ی «سه بَرخوانی» به قلم مانای استاد بهرام بیضایی میباشد که آقای روح الله سروش در مقام کارگردان برای نمود صحنه ای آن اهتمام ورزیده و به کمک گروه جوان خود آنرا به اجرا رسانیده است.

روح الله سروش کارشناسی ادبیات نمایشی از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد کارگردانی هنرهای نمایش از دانشگاه تربیت مدرس دارد.

بُندار دانشمندی است که جام جهان نما را برای جم ساخته است و چنان که بر می‌آید بیدخش اوست. او با اعتماد کامل، انواع دانش‌ها را به شاه می‌آموزد و جم نیز با این دانش‌ها بر جهان حکم می‌راند.

اما جم بندار را تنها نردبانی از بهر صعود به قله قدر می‌داند و قدرت نیز چشمانش را کور کرده‌است.

اجرای این نمایش میتواند اتفاقی نو برای نمایش شهر تلقی گردد.

بدیهی ست در اجرای این نمایش تمامی تمهیدات بهداشتی لازم و واجب این روزهای شیوع بیماری کرونا اتخاذ و به انجام رسیده است. چنانکه شعار گروه اجرایی «سلامت شما مهمترین است» میباشد.